středa 9. května 2012

DISTANT RAVE MUSIC v klubu K4

Kulturní čtrnáctideník A2 ve spolupráci s KLaNGundKRaCH uvádějí večer ze série A2+

neděle 27. května 2012 - klub K4, Praha 1, Celetná 20

DIAMOND CATALOG (US, nna tapes)

Jedno z klíčových jmen současné americké mikroscény, která vychází z diy noisové a dronové tradice, ale dostává se až k hranicím experimetnální taneční hudby nebo, jak sami řikájí, “distant rave music” mimo zavedené housové nebo techno komunity. Zvuk portlandského dua, které tvoří Pat Maherr a Lala Conchita, skutečně spíše než do uzavřeného prostoru plného analogové historie situuje posluchače na střechu klubu z něhož vzdáleně zaznívají útržky psychedelické rave party a mísí se s hlukem města. Skvělá debutová LP deska Magnified Palette vyšla loni na respektovaném labelu NNA tapes, který také v zápětí přinesl i kazetu remixů mj.od Fecalove, Liz Harris (Grouper) nebo Future Blondes.

http://unbornfaceswithering.blogspot.com

PAK (US, Breaking World Records)

Sólový projekt výtvarnice a hudebnice Lauren Pakradooni z Rhode Island je plně zasvěcený manipulaci se čtyřstopými magentofony a dalšími přístroji ozvučenými kontaktními mikrofony, výsledkem je delikátní, oduševnělá hudba smyček a také celá série originálních kazetových artefaktů.

http://laurenpakradooni.wordpress.com/tapes

COTOPAXI (NL)

K ambientní taneční hudbě tíhne také tvorba amsterdamského dua, v němž figurují Johann (aka Fyoelk, jinak také člen techno dua Laser Poodle) a Hannah (aka Moemlien). Záznam jejich lednového vystoupení na rádiu Red Light (mj. společně s Modern Witch), v němž využívají hlavně syntézatory, bicí automaty, kazetové smyčky a manipulované vokály, je volně k poslechu a ke stažení.

http://soundcloud.com/redlightradio/das-ding-dj-modern-witch

CITY HANDS (NL, Silver Ghosts)

Zakladatel haagského kazetového labelu Silver Ghosts, hudebník odkojený punkem a ovlivněný psychedelií i dubem Manuel Padding působí od roku 2010 pod jménem City Hands. Do svých setů zapojuje i akustické nástroje a inspiraci skrytými vrstavmi hudební exotiky.

http://soundcloud.com/silver-ghosts

Začíná se ve 20:00 domácí kuchyní redaktorů a přátel A2, od 21:00 hudba

Žádné komentáře: